Kraków to zaczarowane miasto. Dowiedz się co warto zobaczyć.
Balice
Balice
Balice – wieś w Polsce położona w województwie małopolskim, w powiecie krakowskim, w gminie Zabierzów. W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa krakowskiego. Na jej terenie znajduje się Port lotniczy Kraków-Balice.

Początki cywilnej działalności lotniska Kraków-Balice sięgają 1964r.
10 grudnia 1968 r. dzięki podpisanemu pomiędzy władzami Krakowa i Zarządem Ruchu Lotniczego i Lotnisk Komunikacyjnych porozumieniu o finansowaniu rozbudowy lotniska, zostaje oddany do użytku estetyczny i bardzo nowoczesny, na owe czasy, budynek dworca pasażerskiego. Powstają drogi dojazdowe i parkingi.
W 1988 r. w związku z ciągle zwiększającym się ruchem lotniczym władze miasta Krakowa oraz PPL zawierają umowę na budowę nowego terminala pasażerskiego przeznaczonego do obsługi ruchu krajowego i zagranicznego. W listopadzie 1995 r. następuje oddanie do użytku całości terminala pasażerskiego oraz jego uroczyste poświęcenie i nadanie Portowi Lotniczemu Kraków - Balice imienia Jana Pawła II. 26 czerwca 2006 r. Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice uzyskał Certyfikat Lotniska Użytku Publicznego. 3 listopada 2006 r., o godzinie 11.40, Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice przyjął DWUMILIONOWEGO Pasażera. Krakowskie lotnisko to pierwszy w Polsce port regionalny, który obsłużył dwa miliony pasażerów w ciągu jednego roku.

 
Balice
© Copyright ZabytkiKrakowa.info Hostels in Krakow